Bike-Festival (56kB)
Bike-Festival (56kB)

Bike-Festival (43kB)
Bike-Festival (43kB)

Bike-Festival (45kB)
Bike-Festival (45kB)

Bike-Festival (37kB)
Bike-Festival (37kB)

Bike-Festival (45kB)
Bike-Festival (45kB)

Bike-Festival (40kB)
Bike-Festival (40kB)

Bike-Festival (44kB)
Bike-Festival (44kB)

Bike-Festival (39kB)
Bike-Festival (39kB)

Bike-Festival (40kB)
Bike-Festival (40kB)

Bike-Festival (43kB)
Bike-Festival (43kB)

Bike-Festival (540kB)
Bike-Festival (40kB)

Bike-Festival Krkonoše

O vikendu 22.-24.6. 2007 se ve Vrchlabí konalo slavnostní otevření Bikeareny Krkonoše při příležitosti pořádání Bike Festivalu spolu s tradiční Krakonošovou stovkou.

I přes nepřízeň počasí se na trasy od 10 do 100 km po krkonošských horách vydalo, na kole či po svých, celkem 325 účastníků. Soutěživí jedinci se zúčastnili horského běhu na 25 km či cyklozávodu do Kněžického vrchu. Ozdobou běhu byla bezpochyby dřívější stříbrná medailistka mistrovství světa v klasickém lyžování a dnes mistryně světa veteránů v závodu do vrchu - Blanka Paulů. Cyklistický závod do vrchu odstartoval sám Krakonoš a z jeho rukou pak také dostali všichni vítězové diplomy a ceny. A také jedinečnou Krakonošovu trofej, která byla určena nejrychlejším cyklistům v závodu do vrchu, kteří před tím absolvovali náročnou horskou trasu 100 km. Tuto originální trofej - Krakonošovu dubovou hůl s vsazeným ozubeným kolem - navrhl automobilový designer Škody Michal Kačmár, držitel národní ceny za design.

Ti, kteří se neodvážili na kopce zachumlané do černých mraků, vyzkoušeli si na vrchlabském náměstí a v zámeckém parku svou šikovnost: koulení loukoťového kola, cyklojízdu na nejdelší čas, stíhací závod na invalidním vozíku či jízdu na excentrickém kole. Inspirací pro diváky byla cykloakrobatická excibice Michala Matyse či jízda historických kolistů v čele s elegantním kostitřasem. Poté co si účastníci přes den protáhli své fyzično, mohli večer nasytit své duševno. Mohli si vybrat mezi koncertem varhanní hudby v klášterním kostele, cyklocestovatelským film/diašou v zámecké hale a koncertem skupiny Just Now na náměstí.

Sobotní podvečer vládce hor Krakonoš a zástupce člověčí správy - předseda Svazku měst a obcí Krkonoše, starosta Vrchlabí Ing. Jan Sobotka společně pro cyklisty otevřeli Bikearenu Krkonoše - vybrané cyklistické okruhy pro návštěvníky centrálních Krkonoš a Podkrkonoší, které nabízí nejen sportovní zážitek a krásné výhledy, ale také více poznání místní krajiny a její historie.

Doufáme, že se Krakonošova stovka i otevření Bikeareny Krkonoše všem přítomným líbily a přijedou do Vrchlabí opět příští rok o víkendu 20.-22.6.2008.

Celý pestrý víkend připravilo občanské sdružení Zdravé a pohostinné Krkonoše a Dům dětí a mládeže Pelíšek pod záštitou města Vrchlabí a za přispění fondů Evropské Unie a Královéhradeckého kraje.


Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Královéhradeckým krajem
[CNW:Counter]