Závod do vrchu
382x487px 115kB

trofej

trofej

Závod do vrchu (pro MTB)

V sobotu v podvečír se koná pro návštěvníky Krakonošovy stovky a Bikeareny Krkonoše krátký závod do vrchu. Vyzkoušet si strmou cestu přímo z náměstí na Kněžický kopec a získat cenu může každý, ale jedinečná trofej je určena jen pro nezmary, kteří předtím absolvovali trasu 80 nebo 100 km Krakonošovy 100. Protože mít v nohách 80 nebo 100 km je přeci jenom rozdíl, budou absolventi 100 km trasy zvýhodněni několikavteřinovým náskokem. Unikátní trofej od automobilového designéra předá nejrychlejšímu vytrvalci sám Krakonoš.

Délka trasy: 2,5 km
Převýšení: 200 m
Povrch trasy: Převážně asfalt špatné kvality, částečně šotolina
Kategorie:
- Muži do 40
- Master (muži nad 40)
- Lady (ženy)

Úspěšný automobilový designer navrhuje trofej pro vítěze

Jako člen Škoda design týmu obdržel cenu "National Award for Design Excellence" za studii Škoda "Joyster". Krátce poté navrhnul oceněný Michal Kačmár trofej pro vítěze závodu do vrchu na Bike-Festivalu Krkonoše.
Po rozhovoru v Mladé Boleslavi s Christianem Schlittenbauerem (členem představenstva Sdružení pro Zdravé a pohostinné Krkonoše - ZPK) automobilový designer souhlasil. Jedním z důvodů byl jeho kladný vztah k horám a horskému kolu, stejně jako výzva splnit nelehký úkol, v němž je zapotřebí zkombinovat ducha přírody s technikou. První nákresy zhotovil Michal Kačmár již během jedné túry po Krkonoších s Christianem Schlittenbauerem, Dr. Petrem Srpem a Martinou Sádkovou ze Sdružení ZPK.
Trofej má podobu symbolické Krakonošovy hole z kvalitního dubového dřeva, ovšem v poněkud modernějším designu, než by si Krakonoš sám asi dokázal představit. Do hole je vsazeno ozubené soukolí z horského kola. Na boku hole je kovový štítek s názvem závodu a umístěním. Trofej předává vítězům vlastnoručně samotný Krakonoš. Nejrychlejší a nejvytrvalejší cyklisté si tak mohou z Krkonoš odvézt domů velmi neobvyklou unikátní cenu.

Organizátoři ze Sdružení ZPK a města Vrchlabí jsou velmi potěšeni touto báječnou spoluprací s člověkem, který, stejně jako oni sami, přírodu, Krkonoše a cyklistiku miluje.


Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Královéhradeckým krajem
[CNW:Counter]